ביטוח משכנתא

בעת לקיחת המשכנתא לצורך רכישת דירה או בית, או לצורך שיפוץ נכס קיים/הרחבה 
במרבית המקרים תחויב ע"י הבנק לעשות ביטוח חיים וביטוח נכס. 

ביטוח החיים

מעניק כיסוי להחזר החוב לבנק במקרה של פטירת אחד הלווים או יותר וכך בעצם בני משפחתו של הלווה לא יצטרכו להמשיך לשלם את יתרת תשלומי המשכנתא.ביטוח המשכנתא אינו נועד להחליף את ביטוח החיים הרגיל שנועד להגן על מצבה הכלכלי של המשפחה ולשמור על רמת חיים במקרה בו מגיע המבוטח לגיל פרישה או במקרה של פטירה.
ביטוח המבנה

חלק זה של ביטוח משכנתא מתייחס למקרים בהם נגרם נזק פיזי לדירה כגון שריפה,רעידת אדמה,נזקי טבע ונזקי מים. במידה וייגרם נזק למבנה המכוסה בפוליסה, חברת הביטוח תישא בהוצאות להשבת המבנה לקדמותו והמבוטח לא יישא בעלויות התיקון הכבדות. 
היכן ניתן לעשות ביטוח משכנתא?

כיום ניתן לעשות ביטוח משכנתא הן דרך הבנק והן דרך חברות ביטוח פרטיות.כיום ישנה תחרות משמעותית בין חברות הביטוח מה שמוזיל בסופו של דבר את העלות של הלקוחות. מומלץ מאוד לברר היטב היכן מוצעים המחירים הטובים ביותר והזולים ביותר. יש טעם לבדוק גם בבנקים ולהשוות, חשוב מאוד לברר מהו היקף הביטוח המוצע בכל פרמיה בחברת ביטוח כמו גם בבנקים. המטרה היא כמובן להשיג ביטוח משכנתא שיכסה כמה שיותר נזקים ומקרים במחירים הכי זולים.לרוב הביטוח המוצע ע"י הבנק אינו מכסה נזקי צנרת(צד ג') ובדרך כלל ניתן להשיג כיסוי זה ע"י אחת מחברות הביטוח ובאותה עלות פרמיה של הבנק.

 

ביטוחים